AKWARELOWE KWIATY – LEKCJA 1

W tej lekcji dowiesz się...

W tej części naszego kursu opowiadamy Ci o materiałach.

To nie jest najważniejsze, żeby mieć super sprzęt i farby za grube pieniądze, ale chcemy się z Tobą podzielić naszym doświadczeniem i powiedzieć na co zwrócić uwagę. Pewne aspekty są z całą pewnością subiektywne, ale uważamy, że to cenne, żeby na początku przygody poznać opinię kogoś, kto już maluje od jakiegoś czasu. 🙂

 

Papier: Do malowania używamy papieru cold pressed firmy Fabriano o  gramaturze 300 g, ma on 25% bawełny i służy nam od początku naszej przygody. Dodatkowo nie ma on dodatku żelatyny, co sobie cenimy 🙂  Papier o tej gramaturze nadaje się świetnie zarówno do malowania  techniką na mokro jak i na sucho. Na sucho, czyli nie namaczamy papieru wcześniej, tylko pozostawiamy suchy papier, na którym malujemy mokrym pędzelkiem.

 

Pędzle: Do malowania wiosennych kwiatków będzie Ci potrzebny pędzel typu roundbrush z dobrze zaostrzoną końcówką. Dzięki tej zaostrzonej końcówce możesz namalować bardzo cieniutkie linie. O taki pędzel musisz dbać, żeby służył Ci przez długi czas. Delikatnie płucz go i pamiętaj, nie stukaj nim o dno naczynia, żeby nie zniszczyć jego włosia.

 

Farby: My osobiście testowałyśmy różne rodzaje farb, ale najbardziej  lubimy farby White Nights (białe noce) w kostkach za kolory, oraz za ich  wydajność. Ale, ale, na początku twojej przygody nie musisz się  zaopatrzyć od razu w całą paletkę takich farb, wystarczą takie, jakie masz w domu! Serio, nawet szkolne farby dadzą radę. Jeśli już  rozsmakujesz się w technice akwarelowej, wtedy przyjdzie pora na większe  zakupy. Pamiętaj też, że w trakcie malowania dobrze jest mieć pod ręką  papier „na brudno” z pomocą którego sprawdzisz jak mieszają się ze sobą  dane kolory, po to, aby nie zepsuć swojej pracy szaro-burymi odcieniami.

 

Co jeszcze będzie Ci potrzebne:

  • słoik z czystą wodą

  • ręcznik papierowy

  • paletka (porcelanowy talerzyk)

Shopping Cart
Scroll to Top