OPIS LEKCJI

W tej części naszego kursu opowiadamy Ci o materiałach. To nie jest najważniejsze, żeby mieć super sprzęt i farby za grube pieniądze, ale  chcemy się z Tobą podzielić naszym doświadczeniem i powiedzieć na czwrócić uwagę. Pewne aspekty są z całą pewnością subiektywne, ale  uważamy, że to cenne, żeby na początku przygody poznać opinię kogoś, kto  już maluje od jakiegoś czasu. 🙂

 

Papier: Do malowania używamy papieru cold pressed firmy Fabriano o  gramaturze 300 g, ma on 25% bawełny i służy nam od początku naszej  Dodatkowo nie ma on dodatku żelatyny, co sobie cenimy 🙂  Papier o tej gramaturze nadaje się świetnie zarówno do malowania  techniką na mokro jak i na sucho. Na sucho, czyli nie namaczamy papieru wcześniej, tylko pozostawiamy suchy papier, na którym malujemy mokrym pędzelkiem.

 

Pędzle: Do malowania listków będzie Ci potrzebny pędzel typu roundbrush z dobrze zaostrzoną końcówką. Dzięki tej zaostrzonej końcówce możesz namalować bardzo cieniutkie linie. O taki pędzel musisz dbać, żeby służył Ci przez długi czas. Delikatnie płucz go i pamiętaj, nie stukaj nim o dno naczynia, żeby nie zniszczyć jego włosia.

 

Farby: My osobiście testowałyśmy różne rodzaje farb, ale najbardziej lubimy farby White Nights (białe noce) w kostkach za kolory oraz za ich  wydajność. Ale, ale, na początku twojej przygody nie musisz się  zaopatrzyć od razu w całą paletkę takich farb, wystarczą takie, jakie masz w domu! Serio, nawet szkolne farby dadzą radę. Jeśli już  rozsmakujesz się w technice akwarelowej, wtedy przyjdzie pora na większe  zakupy. Pamiętaj też, że w trakcie malowania dobrze jest mieć pod ręką  papier „na brudno” z pomocą którego sprawdzisz jak mieszają się ze sobą dane kolory, po to, aby nie zepsuć swojej pracy szaro-burymi odcieniami.

 

Co jeszcze będzie Ci potrzebne:

  • słoik z czystą wodą
  • ręcznik papierowy
  • paletka (porcelanowy talerzyk)

Pokażemy Ci też patent na przechowywanie prac. My wklejamy nasze obrazki do albumów, zaletą takiego rozwiązania jest to, że możesz po jakimś czasie zerknąć jakie postępy udało Ci się zrobić do tej pory!