AKWARELOWY BUKIET – LEKCJA 2

W tej lekcji...

…opowiadamy Ci o materiałach. Nie jest to najważniejsze, żeby mieć super sprzęt i farby za miliony monet, ale chcemy się z Tobą podzielić naszym doświadczeniem i powiedzieć na co zwrócić uwagę. Pewne aspekty są z całą pewnością subiektywne, uważamy jednak, że to cenne, aby na początku przygody poznać opinię kogoś, kto testuje różne dostępne na rynku nowinki 🙂

Papier:

Do malowania używamy papieru cold pressed firmy Fabriano o  gramaturze 300 g, ma on 25% bawełny i służy nam od początku naszej   Dodatkowo nie ma on dodatku żelatyny, co sobie cenimy 🙂  Papier o tej gramaturze nadaje się świetnie zarówno do malowania  techniką na mokro jak i na sucho. Na sucho, czyli nie namaczamy papieru wcześniej, tylko pozostawiamy suchy papier, na którym malujemy mokrym pędzelkiem.

Pędzle:

Do malowania będzie Ci potrzebny pędzel typu roundbrush z dobrze zaostrzoną końcówką. Dzięki tej zaostrzonej końcówce możesz namalować bardzo cieniutkie linie. O taki pędzel musisz dbać, żeby służył Ci przez długi czas. Delikatnie płucz go i pamiętaj, nie stukaj nim o dno naczynia, żeby nie zniszczyć jego włosia.

Jeśli chodzi o nasze ulubione pędzle to seria Renesans 7401R rozmiar 4

Farby:

My osobiście testowałyśmy różne rodzaje farb, ale najbardziej  lubimy farby White nights (białe noce) w kostkach za kolory, oraz za ich wydajność. Ale, ale, na początku twojej przygody nie musisz się  zaopatrzyć od razu w całą paletkę takich farb, wystarczą takie, jakie masz w domu! Serio, nawet szkolne farby dadzą radę. Jeśli już rozsmakujesz się w technice akwarelowej, wtedy przyjdzie pora na większe  zakupy. Pamiętaj też, że w trakcie malowania dobrze jest mieć pod ręką papier „na brudno” z pomocą którego sprawdzisz jak mieszają się ze sobą  dane kolory, po to, aby nie zepsuć swojej pracy szaro-burymi odcieniami.

W tej lekcji skorzystamy z kilku kombinacji następujących kolorów:

Green

Sap green

Rose

Azure Blue

Indigo

Paynes grey

Będziemy je mieszać i komponować ze sobą.

 

Co jeszcze będzie Ci potrzebne:

  • słoik z czystą wodą
  • ręcznik papierowy (lub bawełniana ściereczka)
  • paletka (porcelanowy talerzyk)
  • wodoodporny cienkopis, jeśli planujesz ozdobić swój wieniec dodatkowym napisem
Shopping Cart
Scroll to Top