malowanie akwarela pędzel ilistracja

Gdzie uczyć się malować akwarelami?

malowanie akwarela pędzel ilistracja

Chęć zgłębienia techniki akwarelowej chodziła nam po głowie kilka dobrych lat. Zastanawiałyśmy się gdzie uczyć się malować akwarelami. Nieśmiałe próby namalowania najprostszych kwiatów kończyły się jednak ciągle odwlekaniem ćwiczeń w bliżej nieokreśloną przyszłość. Co jakiś czas, z zachwytem oglądałyśmy krótkie filmiki na Instagramie, a jednak poza wyrażaniem podziwu dla ich twórców, nie robiłyśmy zbyt wiele, by nasze umiejętności  szły naprzód.

Co więc sprawiło, że udało nam się rozwinąć w tej dziedzinie i spowodowało, że aktualnie z wielką radością uczymy malowania innych? Od czego zacząć przygodę z akwarelami? Gdzie szukać informacji i inspiracji? Jakie są plusy i minusy danego źródła wiedzy? Jesteście ciekawi, to czytajcie dalej!

jak malowac akwarelami

Gdzie uczyć się malować akwarelami?

YOUTUBE

Jednym z najczęściej wybieranych źródeł informacji aktualnie jest You Tube. Oglądałyśmy dość często filmiki instruktażowe, jednak dla osoby początkującej często brakuje tam podstawowych informacji odnośnie techniki. Patrzenie na sam film bez wyjaśnień instruktora było też często frustrujące, ponieważ nie udawało nam się bez znajomości podstawowych technik odtworzyć tego co widziałyśmy na filmie.

Nasze pierwsze próby 🙂

INSTAGRAM

Troszkę lepiej sprawa się miała z Instagramem. Obserwując naszych ulubionych twórców udawało nam się trafić na krótkie filmiki instruktażowe, które były na tyle proste, że naśladując ich  osiągałyśmy czasami zamierzony efekt. Jednak zdecydowanie brakowało nam w dalszym ciągu „warsztatu” i świadomego korzystania z pewnych zabiegów artystycznych.

SKILLSHARE

Przełomem okazała się platforma Skillshare. Pamiętam dobrze, jak siedząc kiedyś w kawiarni i dumając nad tym, że instagramowe tutoriale wydają się być takie proste, trafiłyśmy na to miejsce. To było to, czego nam było potrzeba.

Widzicie różnice? 😀

Jest to płatna platforma, która daje dostęp do wszystkich umieszczonych tam lekcji w naprawdę wielu dziedzinach (taki trochę Netflix 🙂 ). Instruktorzy publikują w języku angielskim krótkie, podzielone tematycznie lekcje, w czasie których realizują krok po kroku wybrany, bardzo konkretny projekt.

jak malowac akwarelami

My zaczęłyśmy od malowania prostych kwiatów. Dzięki kolejnym lekcjom dowiedziałyśmy się bardzo szybko, jakich materiałów używać, jak świadomie stosować akwarelowe techniki, jakie ćwiczenia pomagają w rozwijaniu umiejętności z dokładnym wyjaśnieniem i wskazówkami od instruktorów. Dodatkową zaletą jest możliwość poznania różnych styli malowania, różnych twórców. Daje to ogromną różnorodność, ponieważ, każdy z nich kładzie nacisk na coś innego. Dla nas ważne było również to, że możemy oglądać lekcje zdalnie w dowolnym momencie (w naszym przypadku zwykle nocami ?).
Bardzo spodobało nam się również to, że instruktorzy Skillshare są bardzo bezpośredni w przekazywaniu wiedzy. W czasie oglądania lekcji czuć ogromny luz i swobodę. Widać, że osoby prowadzące lekcje starają się stworzyć je w sposób przystępny dla początkujących, jednocześnie zwracając uwagę na detale. Nie tworzą ze swoich umiejętności „wielkiej tajemnicy wiary” 🙂 Korzystanie z tego źródła wiedzy spodobało nam się do tego stopnia, że same postanowiłyśmy nagrać swoją lekcję o tym jak namalować swój pierwszy akwarelowy wieniec. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy!! Korzystając z tego linku do zapisu możecie uzyskać aż dwa darmowe miesiące na Skillshare. ? Mamy nadzieję, że się Wam spodoba!

WARSZTATY

Kolejną formą zdobywania wiedzy są zajęcia stacjonarne. Niewątpliwym plusem tej formy jest bezpośredni i żywy kontakt z prowadzącym i co za tym idzie indywidualne podejście. Same nie uczestniczyłyśmy w tej formie warsztatów ze strony uczestnika, ale widzimy jak wielkie postępy i radość czerpią z nich uczestnicy naszych warsztatów. Dodatkowo, czas, który macie specjalnie zarezerwowany na warsztaty nie jest przerywany serią rozproszeń i zadań, które mogą czyhać na Was w domu. Zajęcia tego typu są również świetną formą relaksu i pozwalają się odstresować. Jeśli macie ochotę dołączyć do którychś z naszych stacjonarnych spotkań śledźcie nasze media społecznościowe, gdzie staramy się na bieżąco publikować terminy dostępnych warsztatów.

Mamy nadzieję, że macie już teraz małe rozeznanie gdzie uczyć się malować akwarelami 🙂 Wybierzcie rozwiązanie najlepsze dla siebie i do dzieła!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top