Wyobraź sobie, że jesteś szefem firmy i zatrudniłaś niedawno kilku nowych pracowników. Każdemu z nich wyznaczyłaś jedno wąskie zadanie. O nic więcej nie zapytałaś. Po prostu mają zrobić „swoje” i czekać. Żadnych pytań, relacji, wychodzenia przez szereg. W związku z tym pani Krysia, która ma wystawiać faktury, nie może ich poukładać, chociaż świetnie by się tym zajęła, bo tym się zajmuje pani Tereska. Ona z kolei pojechała na miesięczny urlop i cóż. Góra papierów rośnie. Tymczasem pani Krysia z ośmiu godzin, sześć spędza na piciu kawy i czekaniu.
Hmmm… Byłoby dziwnie, prawda?! Tymczasem większość z nas podobnie ma z farbami akwarelowymi. Kupujemy kolejne kostki, nie wiedząc dokładnie, jak maluje się tymi, które już mamy. I serio, my naprawdę znamy radość odpakowywania tych maleńkich kosteczek, które wyglądają lepiej niż czekoladka! Ale jeszcze większa radość to móc nimi malować i wiedzieć jakie nam dają możliwości.
Dlatego mamy dla Ciebie propozycję! Zrób z nami swoje koło kolorów. Nie czytaj o teorii barw, zanurz się w niej! Pozwól się swoim farbom zaprezentować, pokazać umiejętności! To proste i otworzy przed Tobą niesamowite możliwości. Pokażemy Ci jak to zrobić krok po kroku! Wchodzisz w to?!
Tego będziesz potrzebować by stworzyć koło kolorów
Do naszego akwarelowego talent show, nie trzeba wymyślnych materiałów! Przygotuj:
My użyłyśmy farb z zestawu Sonnet (konkretnie: yellow medium, red light i ultramarine light). Ale pamiętaj! Najlepsze farby, to te, które aktualnie posiadasz, więc pozwól przemówić właśnie im!
Przygotowania czas zacząć
Stworzymy naszym farbom przestrzeń do popisu! Jak? W bardzo prosty sposób narysuj na kartce koło i podziel je na 12 części.
Zwrotka pierwsza - na scenę wchodzi kolor żółty, ale za kurtyną już czai się czerwony
Jeden z narysowanych modułów zakoloruj na żółto. To jego moment na małą solówkę. Ale nie potrwa to zbyt długo, bo szybko do duetu na scenę wbiega kolor czerwony. A tak po polsku – dodamy go małymi partiami do żółtej farby trzykrotnie. Dzięki temu zapełnisz kolejne 3 części swojego koła kolorów w następujący sposób:
dużo żółtego + mało czerwonego
po równo żółtego i czerwonego
mało żółtego + dużo czerwonego
Każdy z uzyskanych odcieni ma swoje miejsce na naszym kole. Malujesz i 1/3 pracy za nami.
Czas na drugą zwrotkę i solo czerwonego
No to hop, przed nami część piąta naszego koła, którą po prostu zapełniamy czystym czerwonym kolorem. To jest jej czas, niech wyśpiewa swoją zwrotkę do końca, bo już w refrenie dołączy do niej niebieski.
I znowu przed nami to samo zadanie. Zapełnienie 3 kolejnych części w analogiczny sposób:
dużo czerwonego+ mało niebieskiego
równe części czerwonego i niebieskiego
mało czerwonego + dużo niebieskiego
Czas na trzecią zwrotkę, solo niebieskiego (teraz już znasz tekst)
No i stało się, na scenie pozostał tylko niebieski! Dla niego właśnie jest kolejna część naszego koła i jak się nietrudno domyślić (zamaluj dziewiątą część koła). Tymczasem na ostatni refren wpycha się na scenę, żółta farba.
A jak refren to wiadomo:
Kolejne części zamaluj w znanej już sekwencji:
dużo niebieskiego + mało żółtego
równe części niebieskiego i żółtego
mało niebieskiego i dużo żółtego
No i pośpiewane! Jury mamy nadzieję, 3xTak
Właśnie poznałaś barwy podstawowe. Mamy nadzieję, że nie tylko w teorii, ale też praktyce. To jednak nie koniec ich możliwości! Ale o tym w następnym odcinku o kolorach. Jak Ci się podobała ta zabawa kolorami? Jeśli masz ochotę pokazać nam swoje koło kolorów, czekamy na Ciebie na naszej grupie akwarelowej, gdzie możesz nam je pokazać. Jeśli natomiast chcesz wiedzieć więcej o podstawowych aspektach malowania akwarelami polecamy Ci naszą lekcję Akwarele od podstaw. Znajdziesz w niej mnóstwo wartościowych zagadnień.
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.OKPolityka prywatności