MÓJ ALBUM Z PODRÓŻY

with Brak komentarzy
ALBUM PODRÓŻY

Album z podróży – moja historia.

 

Opowiem Wam dzisiaj o tym, jak planowałam i przygotowywałam mój album z podróży do Maroka. W Maroku byliśmy na początku 2018 roku i była to podróż z kilkoma tylko przystankami. Przylecieliśmy do Agadiru, gdzie planowaliśmy zostać chwilę dla dzieci, ze względu na plażę. Wiedzieliśmy, że będziemy wracać z Marakeszu, który jest arcyciekawym miejscem, nasze dzieci czuły się na tym wielkim souku (czyli wielkim targowisku) jak przysłowiowe ryby w wodzie:)

Podczas pobytu w Agadirze wybraliśmy się na jedną wycieczkę do Legziry, bo jesteśmy fanami wielkich dzieł erozji, a tam są cudowne łuki skalne. To tam słyszeliśmy toczące się w morzu olbrzymie kamienie (mamy nawet filmik, gdzie słychać kamolce!).

Jak zwykle chcieliśmy zachować jak najwięcej wspomnień z wyprawy, więc album z podróży powstał obowiązkowo!

 

JAK PLANOWAĆ ALBUM Z PODRÓŻY?

Album mój podzieliłam zatem na te trzy przystanki robiąc zakładki do każdego z miast i opatrzając je wyciętymi nazwami miejsc.

 

 

ALBUM Z PODRÓŻY
ALBUM Z PODRÓŻY

A potem starałam się kolażować zdjęcia chronologicznie – dla mnie ważna jest ta chronologia właśnie i kolejne strony projektowałam tak, by ogarnąć po kolei wszystkie dni.

 

Czasem zależy mi, by podkreślić jakieś zdjęcie – tak było podczas naszej wycieczki do Legziry, gdzie ogromny łuk skalny zasłużył sobie na 2/3 strony albumu. Bo czasem są takie zachwycające widoki, które chce się podkreślić.

ALBUM Z PODRÓŻY

ZNAJDŹ MOTYW PRZEWODNI

Następną wskazówką, jakiej mogę udzielić przy tworzeniu albumu z podróży, jest zwrócenie uwagi na motyw przewodni na danej stronie. I tak manufakturze olejku arganowego jest poświęcona jedna karta, gdzie głównym zdjęciem jest mielenie arganii przez chłopców i Panią, a pozostałe zdjęcia są detalami z tego miejsca (jest sama argania, pestki, olejek itp.).

ALBUM Z PODRÓŻY

Są też takie strony w albumie, gdzie wkleiłam same małe zdjęcia – jak na przykład te z souku z Agadiru. Tam mnogość kolorów i detali robi całą stronę!

album z podróży

 

Sam pobyt w Marakesz został podzielony ze względu na chronologię i tematykę – na przykład wszystkie pałace starałam się pokazać obok siebie – poniżej dwie strony z pałacu El Badi i El Bahia.

ALBUM Z PODRÓŻY MAROKO
album z podróży

Detale widziane w Marakeszu otrzymały w moim albumie z podróży mnóstwo stron z mniejszymi zdjęciami. Czasem nie sposób ograniczyć się do mniejszej ilości zdjęć 🙂

album z podróży
ALBUM Z PODRÓŻY MAROKO
album z podrózy marakesz

CZY WARTO ROBIĆ ALBUMY Z PODRÓŻY?

Na sam koniec powiem, że warto robić albumy i drukować zdjęcia. Miło jest wrócić do wspomnień przetworzonych przez upływający czas i spojrzeć na te same wydarzenia z perspektywy czasu.

Poza tym dzieci często lubią wracać do albumów i je przeglądać („zobacz mamo, jacy mali wtedy byliśmy”)! 🙂

Jeżeli jeszcze zastanawiacie się czy warto posiadać swój album z podróży, dalej nie wiecie od czego zacząć albo po prostu potrzebujecie motywacji do działania – dołączcie do naszego wyzwania #miejmywspomnienia!

Więcej szczegółów znajdziecie w naszej grupie na Facebooku lub śledząc nasze relacje na Instagramie.

 

Zaczniejcie od pobrania checklisty i do dzieła!


Zostaw Komentarz