styczeń kaligrafia napis

Pomysły na nagłówki w kronice rodzinnej.

Witajcie kochani ☺ Pewnie z niecierpliwością czekacie na kolejne karty pracy. Znajdziecie je na końcu wpisu, ale ja chciałam jeszcze krótko o wpisach w albumie. Czyli o moich pomysłach na nagłówki w kronice rodzinnej.

Kto śledzi grupę na FB, #miejmywspomnienia ten wie, że tworzę kolejną już kronikę rodzinną. To prosty album w którym będą jedynie nagłówki miesięcy i krótki tekst o tym, co nas spotkało w danym miesiącu. Nagłówki w poprzedniej kronice też robiłam, teraz natomiast zrobiłam sobie coś na kształt wzornika z miesiącami. 

styczeń kaligrafia napis

Chętnie posiłkuję się Alfabetami napisanymi przez Gosię, bo nie muszę się zastanawiać, jak powinna wyglądać dana czcionka. Tylko korzystam z gotowca. Jest to przydatne, bo mam całkiem sporą dawkę inspiracji, tak w postaci całych alfabetów jak i na końcu książeczki różnych krojów liter w słowach Hymnu o miłości. Korzystam chętnie, naprawdę. Taki rodzaj kaligrafii dla początkujących jest skrojony wprost dla mnie. ☺

czerwiec kaligrafia napis

Różne kroje liter


Mam też całkiem sporą ilość różnych czcionek zapisanych na tablicy w pintereście i też z nich korzystam. No i wymyślam swoje śmieszne miesiące (styczeń, czerwiec). Moim najlepszym przyjacielem znów ołówek i gumka. Ale tak lubię. ☺ Kaligrafia dla początkujących to przecież częste poprawianie błędów, dlatego chętnie zaprzyjaźniam się z tymi dwoma narzędziami. Tak powstają moje nagłówki w kronice rodzinnej.

maj kaligrafia napis

Czasem pomagają mi w projektach dzieci („mamo, ten miesiąc powinien wyglądać tak i tak”), ale teraz dzięki kilku różnie napisanym nazwom miesięcy, w trakcie wklejania skorzystam sobie z gotowca i przepiszę miesiąc, który akurat będzie mi pasował wizualnie do całej strony. Tak powstaje (bo jeszcze nie jest skończony) wzornik z miesiącami. Starałam się napisać miesiące różnie, większe, mniejsze, by móc z nich korzystać w zależności od ilości miejsca pozostałego na stronie. No i mam jeszcze trochę miejsca, w którym będę mogła dopisać nowsze wersje miesięcy. Jak mi się jakieś w głowie pojawią ☺

To tyle ode mnie. Zapraszam na kurs brushletteringu, dziś pierwsze duże litery opracowane dla Was przez Gosię ☺

KARTA PRACY 1

KARTA PRACY 2

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top