kartka świąteczna

Świąteczna kartka DIY

Zachwyć swoich bliskich piękną kartką z życzeniami, czyli napis DIY krok po kroku!

kartka świąteczna


Na co komu to pisanie?

Ręcznie zrobione kartki z samodzielnie wypisanymi życzeniami mają w sobie niezwykły urok. One mówią całe sobą, myślę o Tobie, jesteś dla mnie ważny, dobrze Ci życzę. Takie kartki lądują w wyjątkowych miejscach, do takich kartek się wraca, takie kartki powodują, że robi nam ciepło w sercu. Dlatego nawet, jeśli kaligrafia to nie jest twoja najlepsza przyjaciółka, to pisz… Bo to zdecydowanie bliższe sercu, niż wydruk, niż życzenia, setki razy powielane, tylko z podpisem, takim nieśmiałym, który mówi o nas niewiele.

Odręczne pisanie jest również bardzo relaksujące, pozwala zatrzymać się tu i teraz, odciąć się od codziennych spraw.

To jak, dasz się przekonać na odręczne wypisanie kartek w tym roku? Jeśli tak, to zrób sobie dobrą kawę lub herbatę i do dzieła!

kartka świąteczna diy

Postanowiłyśmy przygotować dla Ciebie instrukcję, jak sobie z tym poradzić nie mając doświadczenia w kaligrafii.

Krok po kroku, z pomocą naszej karty pracy, możesz stworzyć przepiękny napis z życzeniami!

Pobierz i wydrukuj własny egzemplarz karty pracy i do dzieła!

Szkic to podstawa!

Zaczynamy od szkicu ołówkiem. Litery naszkicuj trochę szerzej, niż zwykle, bo na dalszym etapie będziemy chcieli jeszcze wprowadzić pogrubienie. Jeśli kształty liter sprawiają Ci trudność, zacznij od poprawienia po śladzie napisu, który jest na naszej karcie pracy.

kartka świąteczna

Czas na kolejny krok – cienkopis!

To nic trudnego! Po prostu trzeba poprawić wykonany wcześniej ołówkiem szkic! Jakiego cienkopisu użyć? Ja lubię najbardziej cienkopisy Micron, albo Kuretake Mangha, ale jeśli pod ręką masz jakiś inny, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użyć właśnie jego!

kartka świąteczna

Kartka świąteczna Już prawie gotowa!

Teraz wymazujemy gumkę. To będzie nasz przedostatni krok! Tylko tyle.

kartka świąteczna

Czas na wielki sekret i podstawę fake calligraphy!

Teraz zrobimy coś, co sprawi, że nasz napis będzie wzbudzał efekt WOW! Każdą linię, którą pisałam w dół, pogrubiłam. I co, że tyle wystarczy? Tak, tylko tyle! Możesz poćwiczyć na naszej karcie pracy, jeśli nie czujesz się zbyt pewnie, albo po prostu się jej przyjrzeć przed wykonaniem napisu na swojej kartce.

kartka świąteczna

I już, gotowe. Kawa i herbata wypite, a napis który zachwyci twoich bliskich jest już na kartce z życzeniami.

Mam nadzieję, że udało mi się pokazać, że kaligrafia kreatywna daje ogromne możliwości i nawet bez ćwiczenia ręki można stworzyć naprawdę piękne napisy!

Będzie nam niezwykle miło, jeśli pokażesz jaką Tobie udało się wyczarować kartkę. A może uda Ci się wykorzystać te proste wskazówki do wykonania innych napisów!? Czekamy na wieści od Ciebie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top