AKWARELOWE KARTKI – LEKCJA 1

W tej lekcji dowiesz się...

W tej części naszego kursu opowiadamy Ci o materiałach. To nie jest najważniejsze, żeby mieć super sprzęt i farby za grube pieniądze, ale chcemy się z Tobą podzielić naszym doświadczeniem i powiedzieć na co zwrócić uwagę. Pewne aspekty są z całą pewnością subiektywne. Uważamy natomiast, że to cenne, żeby na początku przygody poznać opinię kogoś, kto już maluje od jakiegoś czasu. 🙂

Papier: Do malowania używamy papieru cold pressed firmy Fabriano o gramaturze 300g, ma on 25% bawełny i służy nam od początku naszej przygody.  Dodatkowo nie ma on w swoim składzie dodatku żelatyny, co sobie cenimy 🙂  Papier o tej gramaturze nadaje się świetnie zarówno do malowania techniką na mokro jak i na sucho. Na sucho, czyli nie namaczamy papieru wcześniej, tylko pozostawiamy suchy papier, na którym malujemy mokrym pędzelkiem.

Pędzle: Do malowania wiosennych kwiatków będzie Ci potrzebny pędzel typu roundbrush z dobrze zaostrzoną końcówką. Dzięki tej zaostrzonej końcówce możesz namalować bardzo cieniutkie linie. O taki pędzel musisz dbać, żeby służył Ci przez długi czas. Delikatnie płucz go i pamiętaj, żeby nie stukać nim o dno naczynia, żeby nie zniszczyć jego włosia.

Farby: My osobiście testowałyśmy różne rodzaje farb, ale najbardziej  lubimy farby White nights (białe noce) w kostkach za kolory, oraz za ich  wydajność. Ale, ale, na początku twojej przygody nie musisz się  zaopatrzyć od razu w całą paletkę takich farb, wystarczą takie, jakie masz w domu! Serio, nawet szkolne farby dadzą radę. Jeśli już rozsmakujesz się w technice akwarelowej, wtedy przyjdzie pora na większe zakupy. Pamiętaj też, że w trakcie malowania dobrze jest mieć pod ręką papier „na brudno” , z pomocą którego sprawdzisz jak mieszają się ze sobą dane kolory. Warto o to zadbać aby nie zepsuć swojej pracy szaro-burymi odcieniami.

Co jeszcze będzie Ci potrzebne:

  • słoik z czystą wodą

  • ręcznik papierowy

  • paletka (porcelanowy talerzyk)

  • cienkopis wodoodporny

  • baza do sklejenia kartki

  • klej Magik z precyzyjną końcówką

Shopping Cart
Scroll to Top