Alfabety

Alfabety 2 – nowa dawka inspiracji

Alfabety

Uwielbiamy kaligraficzne inspiracje, lubimy pokazywać innym, że zabawa literkami może być łatwa i przyjemna! No dobrze, ale jak to się stało, że powstały Alfabety? A jeszcze później Alfabety 2? Co znajdziecie w środku tych zeszytów? Jeśli jesteście ciekawi, to czytajcie do końca!

zeszyt czcionek kaligrafia nowoczesna font szeryfowy

Na początku była historia o oswajaniu strachów...

Czasami zdarza się tak, że ktoś Cię przekona, że nie dasz rady, że nie podołasz, że to nie dla Ciebie. Często takie podejście odczarowujemy.  Może dlatego, że same byłyśmy w tym punkcie. Pamiętam bardzo dobrze, jak Magda powtarzała bez końca: „nie będę nigdy ładnie pisała, to za trudne, nie dla mnie. Ty jesteś od pisania.”

Tak było! Aż do momentu, gdy stworzyłam pewnego dnia napis z fragmentem Hymnu o miłości. Wiele krojów liter, spontaniczny zapis. I wtedy coś się zmieniło. Strach Magdy przegrał z chęcią tworzenia! Magda po prostu zaczęła odwzorowywać kroje liter, których użyłam w swojej pracy.

ilustracja psalm o milosci kaligrafia

A to był dopiero początek...

Magda często prosiła, żebym napisała jej alfabet w danym stylu i potem ze swobodą korzystała ze wzoru. Miałyśmy okazję też zaobserwować jak świetnie działa ta metoda na prowadzonych przez nas warsztatach. Im więcej różnorodnych materiałów było do dyspozycji, tym chętniej i swobodniej uczestnicy warsztatów tworzyli swoje projekty.

Zeszyt czionek kaligrafia nowoczesna okładka
Zeszyt czionek kaligrafia nowoczesna brushpen1
zeszyt czcionek kaligrafia nowoczesna font szeryfowy

I tak właśnie krok po kroku powstała pierwsza część Alfabetów

Mały, poręczny zeszyt, który służy jako inspiracja. Można z niego korzystać przy tworzeniu napisów w albumietravel journalu, bujo lub kartce okolicznościowej

Z radością odbierałyśmy sygnały, że jest przydatny i oswaja przy tworzeniu napisów. Właśnie o to chodziło! Żeby bez zadęcia, w najprostszy możliwy sposób szerzyć ideę tego, że każdy może się tym bawić!

Ale to nie ostatnie nasze słowo!

Lubimy tworzyć nowe projekty! Rozwijać się i dzielić się pomysłami, dlatego kilka miesięcy po premierze Alfabetów, zakiełkowała nam w głowie kolejna myśl! Zaprośmy do współpracy Paulinę Świętek!

Mamy tą przyjemność znać Paulinę osobiście i od dłuższego czasu, brałyśmy udział w jej cyklicznych wyzwaniach 4 kroje w 4 tygodnie!

To świetna akcja, którą Paulina prowadzi na swojej grupie na Facebooku! Poza tym Paulina to niezwykle energiczna i sympatyczna osoba! Czy można by było sobie wyobrazić lepszą kandydatkę do stworzenia kolejnego wydania Alfabetów?

Z drżeniem serca zaproponowałyśmy Paulinie ten projekt i oto są! Przepiękne, inspirujące Alfabety 2 już 23 listopada trafią do naszego sklepu internetowego!

 

Paulina Świętek

Chcesz zajrzeć do środka Alfabetów 2?

Już 23 listopada rusza przedsprzedaż! 

Ale już dziś możemy uchylić Ci rąbka tajemnicy o tym, co znalazło się w środku tego uroczego zeszytu! Możesz również zapisać się na listę zainteresowanych tym produktem i dostać powiadomienie o tym, że sprzedaż już ruszyła! TO JAK? PISZESZ SIĘ NA ALFABETY?!

Alfabety 2

4 thoughts on “Alfabety 2 – nowa dawka inspiracji”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top