Kartka na Dzień Mamy

Akwarelowa kartka na Dzień Mamy

To było już kilkanaście lat temu. Kupiłam wtedy na pchlim targu książkę, której najcenniejszym elementem była dedykacja na pierwszej karcie. Napis głosił „życzenia mają w sobie coś z wróżby, powinny się spełnić”. Od tamtego czasu często wracam myślami do tych słów i wierzę mocno, że to co życzymy innym ma spore znaczenie i zasługuje na wyjątkową oprawę. Dlatego chcemy Ci krok po kroku pokazać jak stworzyć własnoręcznie kartkę na Dzień Mamy. To nie będzie trudne!  A będziesz mieć szansę stworzyć coś wyjątkowego, od serca. Taka kartka na Dzień Mamy będzie cudownym, osobistym prezentem. Spróbujesz?

Kartka na Dzień Mamy - co Ci się przyda?

Do stworzenia kartki będą potrzebne:

  • baza kartki, możesz ją nabyć w naszym sklepie, lub wyciąć samodzielnie z grubszego papieru kartkę o formacie 14×28 cm oraz przygotować kolorowy podkład w formacie 13,5×13,5 cm (docięty z kolorowego papieru lub z papieru do scrapbookingu)
  • arkusz papieru akwarelowego w formacie 10×10 cm
  • pędzel i farby akwarelowe
  • cienkopis klej Magik

Główny punkt programu, czyli piękny akwarelowy kwiat

Aby twoja kartka zrobiła wrażenie zaczniemy od namalowania cudnego, prostego kwiatu, który będzie naszą gwiazdą programu. Przygotowałyśmy dla Ciebie kilkuminutowy film, w którym pokazujemy jak to ogarnąć. Czeka na Ciebie na naszym kanale YouTube.

Kwiatek gotowy? Jesteśmy w połowie drogi!

Jeśli udało Ci się namalować kwiatka, to sukces już gwarantowany! Tak na prawdę można już taką karteczkę skleić i wypisać w środku życzenia, ale my chcemy pokazać Ci coś więcej! Zrobimy napis! I nie będzie to trudny napis, bo skorzystamy z naszego Wzornika Napisów Wszelakich! Nawet jeśli do tej pory nie miałaś do czynienia z kaligrafią, z pewnością sobie poradzisz! Właśnie po to powstały inspiracje we Wzorniku!

Kartka na dzień mamy

Czas na klejenie

To już ostatnia „techniczna” czynność przy tworzeniu naszej kartki! Delikatnie nałóż klej Magik na brzeg kartki. Przyklej i delikatnie pogłaszcz brzegi, żeby dobrze przylegały.

Ważna uwaga: Kleju nie musi być dużo! To solidny klej introligatorski!

Kartka na Dzień Mamy gotowa, czas wlać w środek trochę serca!

Kartka na Dzień Mamy gotowa! Ale teraz przed Tobą najważniejszy etap! Wlej w nią swoje serce, zatrzymaj się na chwilę, napisz coś osobistego. Życzenia, wspomnienie, co Ci w duszy gra… Twoja Mama jest tego warta. Zasłużyła na to, żeby usłyszeć bicie twego serca, które przelałaś na papier specjalnie dla niej.

Psssst… Czy wiesz, że z radością czekamy na to, żeby zobaczyć twoje prace?! Możesz do nas napisać, lub umieścić swoją pracę na naszej grupie Akwarele od podstaw lub oznaczyć nas na Instagramie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top